Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Blockchain Dedektifinden Piyasa Yapıcı Uyarısı: Bu Tarz Coinlere Dikkat Edin!

Kripto para piyasa yapıcısı Gotbit Hedge Fund’in ortaya çıkan token listeleme stratejisi yatırımcılar arasında tartışmalara yol açtı.

Blockchain dedektifi ZachXBT 24 Eylül tarihinde paylaştığı gönderide, Gotbit Hedge Fund isimli piyasa yapıcıya ait olduğu öne sürülen bir takım “listeleme stratejilerine” yer verdi.

Ortaya çıkan bu görsellerde piyasa yapıcının listeleme stratejisi olarak yeni tokenları 10 kat ile 20 kat arasında pumplayarak piyasaya sürdüğü ve bu sayede FOMO yaratarak yeni gelen kullanıcılara tepeden satış yapmaya çalıştığı görüldü. ZachXBT, Gotbit Hedge Fund’in iş birliği yaptığı altcoin projelerine dikkat etmeleri konusunda yatırımcıları uyardı.

Gotbit’in listeleme stratejisinde, token listelemesinin ilk dakikalarında en azından 10 katlık bir yükseliş yaratılarak yatırımcıların dikkatini çekmek ve kısa süreli pump-dump operasyonlarıyla tepe noktalardan mümkün olduğunda fazla token satmak yer alıyor:

Listelemenin ilk dakikalarında fiyatı pumplayarak 10x’lik bir yükseliş yaratacağız ve bu yükseliş insanları FOMO’ya sürükleyecek. Ardından daha fazla satın alma gücü oluşturan bir akümülasyon fırsatı doğacak. Yukarı doğru atılan o ilk iğnede mümkün olduğunda yükseliş hedefleyeceğiz ve tepeden satabildiğimiz kadar token satacağız.

Öte yandan Gotbit’in listelemeye dair birkaç farklı stratejisi daha bulunuyor. Bunlardan birinde ilk listelemeyle birlikte 20 kat yükseliş amaçlayan piyasa yapıcı, listelemeyi takip eden 1 ay boyunca 25 kata kadar yükselişler ile tepe noktaları yaratarak yeni gelen kullanıcılara adeta tepeden mal satmayı hedefliyor.

Ayrıca piyasa yapıcı yatırımcılarına, token likidasyonu sayesinde 1 milyon dolardan fazla getiri elde etme ve listeleme fiyatından 6-7 kat yüksek seviyede sabit bir fiyat vaadi gibi etik değeri tartışılan teklifler sunuyor.

Bazı piyasa yorumcuları bu tarz stratejileri kripto para piyasasına zarar veren zehirli faaliyetler olarak yorumlarken piyasa yapıcıların başı boş bir şekilde davrandıklarını savundu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!