Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bu Altcoin, Rakiplerin Önüne Geçmek İçin Kuluçka Programı Kurdu

En büyük kripto para ekosistemlerinden birini geliştiren Solana Labs, startuplara yönelik yeni bir kuluçka programı kurdu.

Solana Labs, bu alanda çalışan startupları diğer blockchainler yerine Solana blockchainini tercih etmeleri konusunda ikna etmek için bir kuluçka programı kuruyor.

Solana Labs Ürün Yöneticisi Emon Motamedi, “Bunun gibi kuluçka programları, Web3 alanındaki startupların başarısı için kritik önem taşıyor. Blockchain startupları, geleneksel teknoloji startuplarından çok daha zorlu bir süreçten geçiyor çünkü bu alan, birçok bakımdan hala genç ve gelişmekte.” dedi.

Solana Labs, Solana ekosisteminin büyümesine katkıda bulunmak için 2021’in başında özel bir token satışı gerçekleştirerek 314 milyon dolar toplamıştı.

Kurulan programın amaçlarından biri, geliştiricileri diğer blockchainlerden uzaklaştırmak olacak. Motamedi, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Diğer blockchainlerde çok önemli şeyler geliştirmiş, istisnai sayılabilecek teknik ekipler var ve bunlar, sektör değişim gösterdikçe Solana’nın teknik anlamda sunduğu eşsiz avantajları fark ettiler. Ama bunlardan bazıları, sürecin teknik zorluğu yüzünden kullandıkları blockchaini değiştirme konusunda tereddüt etti. Solana Kuluçkasının hedefi, bu yetenekli ekipleri çekmek olacak.”

Solana Labs, programa katılan projelere mühendislik, pazarlama, fon toplama gibi konularda yol gösterecek.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!