Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bu Bitcoin Cüzdanı 10.000 BTC’yi Aklamaya Çalışıyor: Binance’den Çekmişti

Yasa dışı elde edildiği düşünülen 260 milyon dolar değerinde 10 bin Bitcoin (BTC), 5 yıllık hareketsizlikten sonra aklanmaya başladı.

Blockchain araştırmacısı ZachXBT 28 Ağustos tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, “1EU2pM” adlı adresin 5 yıllık hareketsizlik sonrasında geçtiğimiz mayıs ayında 260 milyon dolar değerinde 10 bin BTC‘yi Bitcoin mikserinde aklamaya başladığını söyledi.

Adres, ilgili fonları Mayıs 2018’de dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ten çektikten sonra geçtiğimiz mayıs ayına kadar başka herhangi bir işlemde bulunmamıştı. Binance çekiminin yapıldığı 2018 yılında kullanıcının fonu ortalama 90 milyon dolar değerindeydi.

Zach fonların yasa dışı olduğuna dair elle tutulabilir bir kanıt sunmadı. Ancak araştırmacı, tecrübelerine dayanarak bu fonların çok yüksek ihtimalle yasa dışı yollarla elde edildiğini söyledi.

Blockchain araştırmacısı tezini desteklemek için fonların yasal yollarla elde edildiği senaryoda balinanın paralarının izini saklamak için merkezi kripto para borsalarını (CEX) kullanacağını söyledi.

Öte yandan bu büyüklükteki bir fonun kripto para karıştırıcılarına sokulsa dahi kendini belli etme ihtimali olduğu Zach’in yaptığı açıklamalar arasında yer aldı.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,2 değer kazanan Bitcoin, yazım tarihi itibariyle 25.988 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!