Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Büyük Bitcoin Destekçisinden Ethereum Yorumu: Dünya Çapında Lider!

Erken dönem Bitcoin (BTC) yatırımcısı Roger Ver, Ethereum’un (ETH) kripto para ekosistemi için kritik konumuna dair açıklamalarda bulundu.

Roger Ver, Ethereum hakkında dikkat çeken ve övgü dolu ifadelerde bulundu. Show Me The Crypto podcast’inin 30 Mayıs tarihli bir bölümünde açıklamalarda bulunan Roger Ver, Ethereum’un dünya çapında kripto para sektörünün lideri olduğunu öne sürdü.

Özellikle Ethereum’un farklı ağlar ve katmanlarla uyum içerisinde çalışma yeteneğini vurgulayan Roger Ver, ekosisteme yeni yatırımcı çekme ve benimsenme konusunda Ethereum ve ERC-20 protokolünün şu anda başı çektiğini ifade etti:

Ethereum, Bitcoin’e kıyasla en büyük piyasa değerine sahip olmasa da dünya çapında benimsenme açısından Ethereum’un en önde olduğunu düşünüyorum.

Roger Ver ayrıca Ethereum’un, blockchain’lerin sadece para birimi ya da değer saklama aracı olarak kullanılmasını fikrinden uzaklaştırdığını ve sağlam bir şekilde yerinde durduğunu dile getirdi.

Özellikle ölçeklendirme konusunda yaşanan iç savaş ve bunun Ethereum’un ortaya çıkarması üzerine ifadelerde bulunan Roger Ver, böyle bir iç gerginlik yaşanmasa tüm bu protokollerin Bitcoin üzerine inşa edileceğini hatırlattı. Yenilikçi ortamların yapıcı kaoslardan doğduğunu ve nihayetinde parlamanın kaçınılmaz olduğunu dile getirdi.

Ethereum’un dinamik bir şekilde gelişen ve çeşitlenen zengin yapısına atıfta bulunan Roger Ver, Bitcoin’in çekirdek geliştiricilerinin Vitalik Buterin karşıtı tutumlarının tüm bu büyüme sürecini beklenmedik şekilde hızlandırdığını hatırlattı:

Yaşanan ölçeklendirme iç savaşı olmasaydı tüm bunlar Bitcoin’in üzerine inşa edilecekti. Bu Bitcoin çekirdek geliştiricileri Vitalik’ten nefret ediyor ve temelde onu Ethereum’u yaratması için projeden uzaklaştırdılar ve bunun için ona daha fazla güç verdiler.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!