verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Büyük Ethereum Güncellemesinin Tarihi Netleşmeye Başladı

Ethereum Foundation ekibinden Tim Beiko tarafından yapılan açıklamaya göre “The Merge” güncellemesi, 19 Eylül haftasında gerçekleşebilir.

Ethereum blockchainindeki Birleşme anının tam olarak hangi tarihte gerçekleşeceği henüz belli olmasa da, yol haritası biraz netlik kazanmaya başladı.

Ethereum geliştiricileri, Birleşme güncellemesini önümüzdeki ay Goerli test ağında denedikten sonra, 19 Eylül haftasında ana ağda da hayata geçirmeyi planlıyorlar.

Tim Beiko, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Birleşmenin ne zaman olacağı kesin değil ama bir şeylerin netleşmeye başladığını görmek çok heyecan verici.” dedi.

Birleşme güncellemesi, Ethereum ağını proof-of-work ile işleyen bir blockchain olmaktan çıkarıp, proof-of-stake algoritmasıyla çalışan bir ağa dönüştürecek. Ethereum geliştiricileri, bu vizyonu Ethereum ilk kez ortaya çıktığından, 2015 yılından beri taşıyor.

Güncellemenin 19 Eylül haftasında gerçekleşebileceğine dair tahminler bulunsa da, bu tarihte değişiklikler olabileceğini belirtmek gerek.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!