Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ByteTree’ye Göre Ayı Piyasası Geride Kaldı: Bitcoin 38 Bin Doların Ensesinde!

Analist, Bitcoin’in (BTC) ana akım haline geldiğini ve kripto para piyasasında ayı döneminin geride kaldığını söyledi.

Bitcoin fiyatı, 35 bin doların altına gerilemesinin ardından dün tekrardan yükselişe başlayarak 38 bin dolar seviyelerine göz kırptı. Bu süreçte major altcoinlerde de benzer yükselişler görüldü.

Ethereum yeniden 2.000 doların üstüne çıkarak 2.060 dolara erişirken Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) da %20 civarında yükselişler yaşadı.

Yatırım araştırma şirketi ByteTree’nin kurucusu Charlie Morris paylaştığı piyasa raporunda, Bitcoin’in ana akım haline geldiğini ve ayı piyasasını geride bıraktığımızı dile getirdi.

Morris Bitcoin’in ABD hisse senetleri ve altın gibi yükseliş yaşayan diğer yatırım araçlarına oranla daha iyi bir performans sergilediğini ifade etti. ByteTree kurucusu ayrıca şu ifadelere yer verdi:

Bitcoin’in yükseliş tutumu yalnızca dolar karşısında güçlü değil aynı zamanda diğer varlıklara karşı da güçlü. 

Öte yandan piyasa değerinde göre en büyük 100 kripto paraların eşit ağırlıklı günlük ortalama değişikliklerini ölçen ByteTree Crypto Average’a (BCA) göre piyasa genişliği, nisandan bu yana ilk kez 5 üzerinde 4 puan aldı.

Piyasa genişliği indikatörü kripto paranın gerçek zamanlı verilerini inceliyor ve trendlerine göre 0 ila 5 arasında kategorize ediyor. En yüksek puan olan 5, güçlü bir yükseliş trendine işaret ederken 0 puan güçlü bir düşüş trendi olarak belirleniyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!