verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

CME Grup 3 Kripto Para Birimini Veri Sistemine Dahil Etmeye Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük finansal türev borsası olan Chicago Mercantile Exchange (CME), 3 kripto para birimini bu ayın sonunda veri sistemine dahil edeceğini duyurdu.

Chicago Mercantile Exchange tarafından 5 Ekim günü yapılan açıklamada, Filecoin (FILE), Avalanche (AVAX), Tezos (XTZ) kripto para birimlerine ait gerçek zamanlı fiyat verisinin 31 Ekim tarihinde sistemlerine ekleneceği belirtildi. Ayrıca açıklamada ek olarak bu girişimin önde gelen kripto endeksi sağlayıcısı CF Benchmarks ortaklığıyla hayata geçirildiği ifade edildi.

Kripto paraların dünyanın öncü finansal kurumlarının sistemlerine entegre edilmesi ve benimsenmesi ekosistemin geleceği için olumlu sinyaller veriyor. CME Group’un 31 Ekim’de ekleyeceği veriler ile birlikte anlık veri sağlanan kripto paraların değeri, tüm kripto para piyasasının toplam değerinin nerdeyse %95’ine tekabül etmiş olacak.

CME’nin küresel kripto para ürünleri yöneticisi Giovanni Vicioso konuyla iligli şu açıklamalarda bulundu:

Yatırımcılar, dijital varlık sınıfının potansiyeli hakkında daha fazla şey öğrendikçe, giderek daha geniş bir kripto para birimi yelpazesine erişmeyi talep ediyorlar. CME Group’un kripto türev paketi tarafından yönetilen düzenlenmiş yatırım ürünleri, kriptonun çok daha geniş bir yatırımcı yelpazesine açılmasına yardımcı oldu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!