Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coco-Cola ve Crypto.com’dan Dünya Kupasına Özel NFT İş Birliği: CRO Fiyatında Hareketlilik

Dünyanın en ünlü içecek markalarından biri olan Coca-Cola, kripto para borsası Crypto.com ile iş birliği yaparak 2022 FIFA Dünya Kupası’na özel 10 bin parçalık bir NFT koleksiyonunu piyasaya süreceğini duyurdu.

Crypto.com 5 Kasım tarihinde resmi web sitesi üzerinden yayınladığı basın açıklamasında, Coco-Cola’nın dijital sanatçı GMUNK tarafından oluşturulan 10 bin parçalık 2022 FIFA Dünya Kupası temalı NFT koleksiyonunun yayıncılığını üstleneceğini bildirdi.

Yapılan açıklamaya göre NFT’ler maçlarda atılan gollerin, saha içi atakların ve müdahalelerin ısı haritalarından oluşturulacak. “Piece of Magic” olarak adlandırılan NFT’ler Crypto.com’da yayınlandıktan sonra dünyanın her yerinden futbol severlere sunulacak.

Sanatçı GMUNK, koleksiyonun maç verilerini özünde bir fırça gibi kullanarak her maçın kendi özgün hikayesini anlattığını ve futbol ruhunu tasvir eden bir deneyim sunduğunu söyledi.

Crypto.com’un Pazarlamadan Sorumlu Başkanı Steven Kalifowitz, bu yılkı Dünya Kupası’nın web3 teknolojisinden yararlanan ilk dünya kupası olduğunu ve bu anı Coca-Cola ve GMUNK ile beraber ölümsüzleştirmenin bir ayrıcalık olduğunu dile getirdi.

Ayrıca açıklamada, hayranların bir Coca-Cola Piece of Magic NFT’si kazanma şansı elde etmek için Coca-Cola’nın fanzone web sitesine kaydolabileceği belirtildi.

Haberin ardından Crypto.com’un yerel token’ı CRO, %17 değer kazanarak 0,064 dolardan 0,075 dolar seviyelerine kadar çıktı ancak CoinGecko verilerine göre yazım esnasında yükselişten önceki seviyelerine yakın bir yerde 0,066 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!