Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase Açıkladı: Bitcoin Fiyatı Bundan Etkilenmiş Olabilir!

Kripto para borsası Coinbase’in araştırma ekibine göre Bitcoin (BTC) fiyatı, borsa yatırım fonu (ETF) başvurularından etkilenmiş olabilir.

Piyasanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, geride bıraktığımız aylar içerisinde pek çok altcoine kıyasla daha iyi bir performans gösterdi.

Coinbase Institutional ekibine göre bunun sebeplerinden birisi, spot Bitcoin için yapılan borsa yatırım fonları olabilir. Başvurular henüz onaylanmamış olsa bile araştırma ekibi, bunun fiyata çoktan yansıdığını düşünüyor:

“Bizim görüşümüze göre Bitcoin ile diğer tokenlar arasındaki performans farkı, bir veya daha fazla ETF başvurusunun onaylanma ihtimalinin fiyata çoktan etki ettiğini gösteriyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun bu konuda olumlu bir karar alması halinde Bitcoin’in diğerlerinden ne kadar daha iyi bir performans göstereceği ise belirsiz.”

Geleneksel finans sektöründeki BlackRock gibi isimler Bitcoin için bir borsa yatırım fonu kurmak istediklerini belli ettikten sonra Bitcoin fiyatında %8’lik bir yükseliş oldu. Aynı dönemde piyasanın en büyük ikinci ismi olan Ethereum (ETH), %7,5 değer kaybetti.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!