Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase Bitcoin’de Düşüş Getiren Baskının Sebebi Olabilecek Şeyi Açıkladı!

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, spot Bitcoin borsa yatırım fonlarında (ETF) yaşanan çıkışlara ve olası etkilerine odaklandı.

Kripto para borsası Coibase kısa süre önce yayınladığı araştırma raporunda, spot Bitcoin ETF’lerinin güncel durumuna yer verdi.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) özelindeki çıkışların 4 gün içinde 1,83 milyar dolara ulaştığını belirten borsa, atış baskısının Genesis Global’in iflas mülkünden gelmiş olabileceğine işaret etti. Coinbase tarafından aktarılan raporda, 18 Mart ve 21 Mart tarihleri arasında net çıkışların 836 milyon dolar olduğu vurgulandı.

Analistler David Duong ve David Han iflas eden kripto para şirketi Genesis’in 2022’nin üçüncü çeyreğinde Gemini Earn kullanıcılarından 1,2 milyar dolar borç almak için teminat olarak 30,9 milyon GBTC hissesi gösterdiğini hatırlattı. GBTC özelindeki çıkışların Genesis’e ait bu hisselerle bağlantılı olup olmadığı ise teyit edilemedi.

Öte yandan Genesis’in son haftalardaki mahkeme süreci ve alacaklılarına ödemeye hazırlandığı milyarlarca dolar para, GBTC satışlarının bir işareti olarak yorumlandı.

Genel olarak spot Bitcoin ETF’lerinden yaşanan çıkışlar başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasasının genelinde olumsuz etkiler bıraktı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!