Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase Kripto Para Piyasasının Toparlanmaya Başlayacağı Tarihi Açıkladı!

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, kripto para piyasasında yükseliş ivmesinin ne zaman geri döneceğini açıkladı.

Coinbase analist ekibinin önderliğinde bir rapor yayınladı. Raporda kripto para piyasasının ne zaman toparlanma yaşayabileceğine dair tahminlere yer verildi.

Olası bir toparlanma için nisan ayının ortalarını işaret eden analistler iki önemli katalizöre odaklandı. Bundanlar ilki 19 Nisan tarihinde gerçekleşmesi beklenen Bitcoin yarılanması (halving) oldu.

Yarılanmayla birlikte arz artışında %50’lik azalma olacağını hatırlatan Coinbase cephesi, talebin aynı kalması durumunda bile Bitcoin fiyatının yükselebileceğini söyledi. Bu yükselişin beraberinde altcoinlere de olumlu bir rüzgar katacağı ifade edildi.

Coinbase analistleri Analistler David Duong ve David Han, ikinci olarak ABD’li bankaların spot Bitcoin ETF sürecine dahil olabilecekleri tarihe odaklandı.

Bankaların ETF piyasaya sürüldükten sonraki 90 günlük süreci performans analizi ve uzaktan izleme yaparak geçirdiğini dile getiren analistler, bu sürenin 10 Nisan tarihinde dolacağını vurguladı. Spot Bitcoin ETF’lerinin şimdiye kadar gayet sağlıklı çalıştığı düşünülürse, bankaların hiç vakit kaybetmeden nisan ayının ortası itibariyle alım yapabileceğine yer verildi.

Bitcoin yarılanması ve ABD’li bankaların ETF alımlarına yönelmesinin piyasa üzerinde güçlü bir yükseliş ivmesini başlatabileceğine inana Coinbase analistleri, yine de makroekonomik gelişmelerin yakından takip edilmesi gerektiğini kaydetti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!