Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase Yöneticilerinden 40 Milyon Doları Aşan Devasa Satışlar Geldi!

Elde edilen verilere göre ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in üst düzey çalışanları milyonlarca dolar değerinde COIN hissesi satmaya başladı.

Insider Tracker tarafından aktarılan verilere göre Coinbase yönetim ekibinden bazı isimler yaklaşık 1 haftadır COIN satıyor. Verilere göre ilk satışlardan bir tanesi 21 Aralık tarihinde yönetici kadrosundan bir isim olan Ehrsam Frederick Ernest‘den geldi. Frederick Ernest 21 Aralık tarihinde 15 milyon dolar değerinde 97.836 COIN sattı.

Bir sonraki satış ise Rajaram Gokul isimli yöneticiden geldi. Gokul, 26 Aralık günü 190 bin dolar değerinde 1.145 COIN satışı gerçekleştirdi. Ardından gelen satış ise 27 Aralık tarihinde gerçekleşti ve yine Ehrsam Frederick Ernest tarafından yapıldı. Ernest ikinci hamlesinde 7,6 milyon dolar değerinde 43.675 COIN sattı.

Hemen ardından satış için kolları sıvayan Coinbase İnsan Kaynakları Sorumlusu Brock Lawrence J, 27 Aralık günü diğer yönetim kadrosundan çok daha büyük bir satış yaparak dikkat çekti. Lawrence, 18 milyon dolar değerinde 104.767 COIN sattı.

Şirket içerisinden yapılan bu satışlar, yönetim kadrosunun bir şeyler biliyor ve ona göre hareket ediyor olabileceği şeklinde yorumlandı.

Coinbase hisseleri bu yılın başından beri ciddi şekilde değer kazandı. TradingView verilerine göre NASDAQ üzerinde listeli COIN, ocak ayından bu yana %400 değerlenerek 36 dolar seviyesinden 186 dolara ulaştı. Şirket yetkililerinin son satışları COIN üzerinde ciddi bir negatif etki yaratmadı. COIN son 24 saat içerisinde %5,5 değer kazandı ve halihazırda 185 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!