Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

CryptoQuant Analisti Bitcoin İçin Kritik Seviyeyi Verdi: Kırılırsa Yolu Açık!

CrytoQuant’ın Araştırma Müdürü Julio Moreno, Bitcoin (BTC) için kritik seviyeyi açıkladı.

On-chain analiz platformu CrytoQuant’ın Araştırma Müdürü Julio Moreno, 16 Mayıs tarihli sosyal medya gönderisinde Bitcoin’i inceledi. Kısa vadeli yatırımcıların gerçekleşmiş fiyat üzerinden kar/zarar durumunu analiz eden Moreno, 66 bin doların Bitcoin için kritik bir seviye olduğunu söyledi.

66 bin dolar seviyesinin kısa vadeli yatırımcıların gerçekleşen fiyat (realized price) bölgesine denk geldiğini ve şimdilik önemli bir direnç görevi üstlendiğini belirten deneyimli isim, bu seviyenin yakından takip edilmesi gerektiğini vurguladı. 66 bin doların kırılması durumunda ise fiyatın agresif bir şekilde yukarı yönlü hareket edebileceğini ima etti.

Fiyatın 74 bin dolara çıktığı günlerde bu yatırımcı grubunun maksimum oranda kar ettiğini fakat mevcut seviyelerde başa baş bir konumda olduklarını belirten analist, bu noktadan satış yapan kısa vadeli aktörlerin sadece zararla karşılaşacağını vurguladı.

Eğer kısa vadeli yatırımcılar satış konusunda çekingen davranırsa, fiyatın rahat bir şekilde 66 bin dolar bandını kırabileceğini ima etti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!