Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

DeFi Altcoin’i İçin Fiyattaki Yükseliş Sürüyor: Neredeyse %100 Yaptı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolünün Liquity’nin yerel token’ı LQTY, bir ayda Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) çok daha iyi bir performans sergiledi. 

Bitcoin ve kripto paraların nispeten hareketsiz geçtiği son 30 günlük periyotta DeFi lending (borçlanma) protokolü Liquity’nin yerel token’ı LQTY %72’lik yükseliş yaşadı. Ethereum teminatı karşılığı yerel stablecoin’i LUSD’u borç olarak veren protokol, Bitcoin’deki %2’lik artışın çok üzerinde bir performans sergiledi.

Platform tarafından yapılan açıklamaya göre geçtiğimiz ay büyük bir faaliyet hareketliliği görüldü. Bu durumun fiyat yükselişinde büyük bir etkisi olduğu düşünülüyor. Liquity, geçtiğimiz ay boyunca platformda staking özelliğini kullanan yatırımcılara 625 bin dolarlık ödeme yaptı.

100 milyon arzı bulunan LQTY’nin %93’lük kısmı piyasada bulunuyor. Kripto paranın ayrıca piyasa değeri ise 135 milyon dolar seviyelerinde konumlanıyor.

CoinGecko verilerine göre LQTY fiyatı, bir ayda 0,786 dolardan %92 artışla 1,51 dolara kadar yükseldi. Ancak Bitcoin’de yaşanan geri çekilme ile birlikte LQTY fiyatı da bir miktar düşüş gösterdi. LQTY, yazım esnasında 1,35 dolardan alıcı buluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!