Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

DeFi Takipçilerinin Dikkatine: Gelecek Hafta Airdrop Düzenlenecek

Merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında önümüzdeki hafta piyasaya 255 milyon adet yeni token girecek.

Oracle ağı Pyth, gelecek hafta uygun kriterleri karşılayan 90.000’den fazla cüzdan için 255 milyon tokenlık airdrop düzenleyecek.

Borsalardan, ticaret firmalarından ve kurumlarından fiyat verisi toplayan Pyth, bunları daha sonra akıllı sözleşmelere aktaracak.

Pyth, en büyük altcoinlerden Chainlink’in rakibi olacak. Pyth, CoinMarketCap gibi veri toplayıcılarını kullanan Chainlink’ten farklı olarak birincil kaynakları kullanıyor.

Airdrop’tan yararlanmak için Pyth’in verilerinden yararlanan merkeziyetsiz uygulamaları kullanmak veya Pyth’in sosyal medya kanalları üzerinden etkileşime geçmek gerekiyor.

Projenin kendi tokenı PYTH’in dolaşımdaki arzı, başlangıç aşamasında 1,5 milyar olacak. Toplam arzın %85’i, 6-42 aylık bir dilime yayılacak şekilde kilitli kalacak.

Kullanıcılar, airdrop kapsamında token almak için 20 Kasım TSİ 17:00’den itibaren başvuruda bulunabilecek. Başvurular 90 gün boyunca açık kalacak.

Defi Llama verilerine göre Chainlink, oracle pazarındaki %44,8’lik payıyla liderliğini sürdürüyor. Pyth’in payı ise %4,79 düzeyinde.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!