Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Deneyimli Trader Bitcoin Kritik Noktada Dedi: Ayı Sinyali Mi, Tuzak mı?

Peter Brandt, Bitcoin’in (BTC) düşüşe devam etmesi durumunda ortaya çıkabilecek ayı tuzağına veya ayı sinyaline karşı yatırımcıları uyardı.

Deneyimli trader ve analist Peter Brandt 16 Ağustos tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, Bitcoin’in düşüşe devam etmesi durumunda bir ayı sinyali oluşabileceğini veya ayı tuzağı oluşarak piyasanın tam anlamıyla bir boğa trendine girebileceğini öne sürdü.

Resim

Bitcoin’de geçtiğimiz yılın aralık ayından bu yana devam eden daha önce birkaç defa test edilmiş bir trend çizgisine dikkat çeken Brandt, fiyatın bu yükselen trend çizgisi ile mücadele içerisinde olduğunu söyledi. Analist, bu doğrultuda Bitcoin fiyatının ağustos ayı en düşük seviyesine gerilemesi durumunda bir ayı tuzağı veya düşüş senaryosunun masaya yatırılacağını belirtti.

Kendini bir swing (fiyat salınımlarını değerlendiren yatırım stratejisi) yatırımcı olarak tanılayan Brandt, bu kapsamda trend çizgisinin aşağı doğru kırılması halinde short (kısa) yönlü pozisyon alacağını veya hiç pozisyon almamayı tercih edeceğini açıkladı. Buna karşılık Brandt, ayı tuzağı senaryosunun gerçekleşmesi durumunda ise bu durumu yukarı yönlü bir hareket sinyali olarak değerlendireceğini açıkladı.

Öte yandan Ünlü Çinli milyarder Jihan Wu’nun kripto para şirketi Matrixport Araştırma Başkanı Markus Thielen ise trend çizgisinin ihlali durumunda Bitcoin’in 25 bin dolar seviyelerine kadar geri çekilebileceğini öne sürdü.

CoinGecko verilerine göre son 30 gün içerisinde %4,9 değer kaybeden Bitcoin, son 24 saat içerisinde %2,1 düşüş yaşayarak yazım itibariyle 28.560 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!