Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dev Bitcoin Balinaları Kar Satışına Mı Başladı: Adres Sayısında Azalma Var!

Kripto para piyasası son dönemlerde yatırımcılarına kazanç sağlamaya devam ederken 100’den fazla Bitcoin’e (BTC) sahip adres sayısındaki azalma dikkat çekti.

On-chain analiz platformu Santiment tarafından aktarılan verilere göre geçtiğimiz ay 1’den az Bitcoin’e sahip adres sayısı kayda değer oranda artış yaşarken 1-100 arası BTC sahibi adreslerde ise çok büyük bir değişim yaşanmadı.

Öte yandan 100’den fazla Bitcoin sahibi cüzdanlarda ise dikkate alınması gereken bir azalma görüldü. Uzmanlar bu cüzdan sayısındaki azalmayı 100’den fazla Bitcoin’e sahip balinaların kar satışı yapmış olabileceği şeklinde yorumladı.

Geçen ayın verileri 1’den az Bitcoin’i olan cüzdan sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak 1,5 milyon cüzdanı geçtiğini gözler önüne serdi. 1-100 BTC sahibi cüzdanlarsa geçtiğimiz ay 118 azaldı fakat bu azalma çok ciddi bir sinyal olarak yorumlanmadı.

Bitcoin bakiyesi 100’ü aşan cüzdan sayısı ise geçen ay 19 azaldı. Bu sayı hacim açısından bakıldığında balinaların kar satışı yapmış olabileceğini gözler önüne serdi. Uzmanlar Bitcoin fiyatının artışına paralel olarak balinaların kar satışlarının hız kazanabileceğini vurguladı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!