Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dev Bitcoin Balinaları Yaşanan Düşüşleri Fırsat Bildi: Kısa Sürede 1,5 Milyarlık Alım!

Dev Bitcoin balinaları ağustos ayının ikinci yarısında yaşanan düşüşe rağmen 1,5 milyar dolar değerinde BTC satın aldı.

Kripto analitik platformu IntoTheBlock yayınladığı raporda, Bitcoin arzının kayda değer bir bölümüne sahip olan balinaların ağustosun son iki haftasında varlıklarını önemli bir şekilde çoğalttığını ortaya koydu.

Platform, Bitcoin arzının 500 milyon dolardan fazla değer sahip minimum %0,1’i üzerinde hakimiyeti olan Bitcoin balinalarının son iki hafta içerisinde 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin alımı yaptığını belirtti. Balinalar, ilk alımlarını 17 Ağustos tarihinde Bitcoin fiyatının 26 bin dolar altına düşmesinden sonra gerçekleştirdi.

Söz konusu alımlar ağustos ayında Bitcoin’de yaşanan %13’ten fazla düşüşün balinalar tarafından bir fırsat olarak görüldüğü şeklinde yorumlandı. Bitcoin ilgili dönemde Çinli emlak devi Evergrande’nin iflas başvurusunda bulunması ve ünlü milyarder Elon Musk’ın şirketi Space X’in Bitcoin varlıklarına dair spekülasyonlar nedeniyle 25.350 dolar seviyesine kadar düşerek haziran ayından bu yana en düşük seviyeye gerilemişti.

IntoTheBlock Araştırma Başkanı Lucas Outumuro, balina alımlarının merkezi kripto para borsalarına girişin neredeyse sıfıra yakın olduğu bir dönemde gerçekleştiğine dikkat çekti. Outumuro’ya göre on-chain veriler, alımların organik olduğuna işaret etti.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,8 değer kaybeden Bitcoin, yazım itibariyle 25.796 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!