Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dev Bitcoin Madencisinden Boğa Hazırlığı: 22,3 Milyon Dolarlık Alım Yaptı!

Bitcoin (BTC) madencilik firması Iris Energy, yaklaşık 4 ay sonra gerçeklesek Bitcoin yarılanmasına (halving) hazırlık amacıyla milyonlarca dolarlık cihaz siparişi verdi.

Bitcoin ağının karbondan arındırılmasını destekleyen sürdürülebilir bir Bitcoin madenciliği şirketi Iris Energy, halving hazırlıklarını hızlandırdı. Şirket 15 Aralık tarihli açıklamasında, 8.380 adet Bitmain T21 madencilik cihazının 22,3 milyon dolara satın alındığı bildirdi.

Cihazların dağıtımının 2024’ün birinci ve ikinci çeyreğinde gerçekleşmesi planlanıyor. Iris Energy, madencilik cihazlarını sistemine entegre ettikten sonra hash kapasitesi 5,6 EH/s’den 10 EH/s’ye yükselecek. Iris Energy %100 yenilenebilir madencilik tesisleriyle öne çıkıyor.

Şirketin Childress, Texas’da 80 MW’lık veri merkezleri bulunuyor ve yakın zamanda 100 MW’lık yeni bir merkezin açılması için çalışmalar devam ediyor. Şirketin Nasdaq üzerinde listeli hisseleri son 1 ay içerisinde %114 değer kazanarak 2,92 dolardan 6,27 dolara ulaştı.

NiceHash verilerine göre bir sonraki Bitcoin yarılanması 22 Aralık 2024 tarihinde gerçekleşecek. Madencilere verilen blok ödülü 6,25 BTC’den 3,125 BTC’ye düşürülecek.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!