Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dev Ticaret Firmaları Beklenen Bitcoin ETF’i İçin BlackRock ile Görüşüyor!

SEC’den onay bekleyen BlackRock’ın iShares spot Bitcoin (BTC) ETF’ine önde gelen piyasa yapıcıları büyük talep gösterdi.

CoinDesk’in konuya aşina kişilere dayandırdığı haberine göre önde gelen piyasa yapıcıları BlackRock tarafından sunulan spot  Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) büyük ilgi gösterdi.

Konu hakkında açıklamada bulunan kaynaklar Jane Street, Virtu Financial, Jump Trading ve Hudson River Trading gibi piyasa yapıcıların BlackRock iShares spot Bitcoin ETF‘ine likidite sağlamaya hazır olduklarını belirtti.

Anonim kaynaklar, bahsi geçen piyasa yapıcıların likidite sağlayıcılığı görevi üstlenmek için BlackRock ile sıcak görüşmelerde bulunduğunu vurguladı.

BlackRock dahil birçok finans devi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) talebi üzerine spot Bitcoin ETF başvurularının güncellenmiş bir versiyonunu kuruma sundu. SEC halen daha bir düzine başvuruyu incelemeye devam ediyor.

ABD’den spot Bitcoin ETF’ine onay gelirse hem kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e yatırım yapmasının önü açılacak hem de bu örnekte olduğu gibi dev piyasa yapıcıları güvenli ve istikrarlı bir likidite akışına paydaş olacak.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!