Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dev Ticaret Şirketi Sektörden Uzaklaşıyor: Bir Kripto Para Projesi ile Yolları Ayırdı!

Kripto ticaret şirketi Jump Trading ve geçtiğimiz yıl yüz milyonlarca dolarlık saldırının merkezinde yer alan cross-chain protokolü Wormhole yollarını ayırdı.

Bloomberg’in konu aşina kişilere dayandırdığı haberine göre Jump Trading ve Wormhole birbirinden ayrıldı. Yaşanan ayrılıkla birlikte Wormhole özerk bir yönetimi olana ayrı bir şirket haline geldi.

Sunulan haberde Jump Trading’in kripto para sektörüyle ilgili operasyonlarını giderek azalttığı vurgulanırken Wormhole ile yaşanan bu ayrılığın sebebinin net olmadığı vurgulandı.

Yaşanan gelişmeye paralel olarak Wormhole’un CEO’su ve COO’su da dahil olmak üzere birkaç üst düzey şirket çalışanı da Jump Trading ‘den ayrıldı. Kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre istifa eden üst düzey personeller Wormhole’u ayrı bir şirket olarak yürütmek için çalışmalarına devam edecek.

Söz konusu gelişmenin firmanın kripto para birimi kolu olan Jump Crypto’daki personel sayısının 2022’deki 150 kişilik zirve noktasından bu yana %50 azaltmasıyla aynı döneme denk gelmesi dikkat çekti.

Geçen yıl yaşanan saldırıda Wormhole köprüleri 317 milyon dolarlık bir saldırının hedefinde yer almıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!