Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dikkat: Binance’de Bitcoin’in Long/Short Oranı En Yüksek Seviyeye Ulaştı!

ABD’nin en ünlü derecelendirme kuruluşlarından biri olan Moody’s, tokenizasyon alanındaki fırsatlara ve beraberinde gelen olası risklere işaret etti.

Moody’s analistleri tarafından hazırlanan ve 15 Ocak tarihinde sunulan güncel bir raporda, tokenize yatırım fonlarının benimsenmesinin hızla arttığı fakat bu artışın beraberinde önemli riskler getirdiği belirtildi.

Bu tür fonlara ev sahipliği yapan kurum ve kuruluşların teknoloji alanın sınırlı bir kabiliyete sahip olduğunu belirten Moody’s cephesi, bu durumun artan riske katkıda bulunduğunun altını çizdi.

Öte yandan raporda, tokenize edilmiş finansal ürünler alandaki çalışmaların teşvik edilmesi ve daha bilinçli bir şekilde sürdürülmesi durumunda, finans piyasalarının geleceğine pozitif katkı sağlayabileceği vurgulandı:

Tokenlaştırılmış fonların potansiyel uygulamaları, artık yalnızca varlık likiditesini artırmanın ötesine uzanıyor. Bu fonlar, teminat olarak hizmet etmek de dahil olmak üzere çeşitli başka olası işlevlere sahipler. Fakat teknoloji tarafında yer alan kuruluşların genellikle sınırlı kabiliyetleri var ve bu da iflas veya teknolojik arıza durumunda ödemelerin kesintiye uğraması riskini artırıyor.

Tokenize varlıklar, kripto paraların, dijital varlıkların veya gerçek dünya varlıklarının (RWA) bir blokzinciri üzerinde temsil edildiği ve işlem gördüğü ürünlerin hepsi için kullanılıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!