Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dikkat! Yeni Truva Atı Yazılımı Kripto Para Borsa Uygulamalarını Hedef Alıyor!

Amsterdam merkezli bir siber güvenlik firması olan ThreatFabric, özellikle finans endüstrisine yönelik kötü amaçlı yazılımlar konusunda uzmanlaşmış bir ekip olarak biliniyor. Firma, Cerberus isimli bir truva atı yazılımının Google Authenticator kullanan kripto para yatırımcılarını hedef aldığını belirtti.

Firma tarafından yapılan açıklamada, internet bankacılığı, e-posta hesapları ve kripto para borsaları için Google Authenticator tarafından üretilen kodların direkt truva atı tarafından görülebildiği belirtildi. ABD merkezli kripto para borsası Coinbase de Cerberus’un hedef uygulamalar listesinde yer alıyor. Buna ek olarak Cerberus’un birçok sosyal medya uygulamasını ve dev finans uygulamasını hedef aldığı belirtiliyor.

2020 yılının başlarında güncelleme yaşayan Cerberus’un, artık çok daha tehlikeli bir hal aldığı belirtiliyor. Yeni ve güncelleştirilmiş kötü amaçlı yazılımın sadece Google Authenticator kodlarını değil, aynı zamanda ekran kilidini açan SIM kodlarını bile görüp kötü amaçlı kişilere aktarabildiği belirtiliyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment