Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Domain Saldırısına Uğrayan Lending Platformunun Altcoini Değer Kaybetti

Merkeziyetsiz cross-chain protokolü Frax Finance’in domain’i bugün erken saatlerde saldırıya uğradı.

Frax Finance’e ait domain, bugün erken saatlerde Frax ekibinin kontrolünün dışına çıktı. Ancak siteye giren kullanıcılar, Frax’in kendi arayüzüyle birebir aynı arayüzü gördüler.

Bunun gibi domain saldırılarında insanlar, sitenin orijinal haliyle birebir aynı görünen ama aslında sahte olan bir siteye yönlendiriliyorlar. Bu sayede insanların o sitede kullandıkları hassas bilgiler ele geçiriliyor.

Frax’in kurucusu Sam Kazemian, konuyla ilgili açıklamasında “Mevcut ad sunucusu bize ait ve Frax’in kendi kullanıcı arayüzü kullanılıyor. Ama bu sorunun neyden kaynaklandığına dair henüz name.com’dan haber almadığımız için frax.finance’i kullanmanın güvenli olup olmadığından emin olamıyoruz.” dedi.

Frax Finance ekibi, olayı tespit ettikten kısa süre sonra sosyal medya üzerinden bir duyuru yayımlayarak insanları frax.finance ve frax.com domainlerini kullanmamaları konusunda uyardı.

Birkaç saat süren belirsizliğin ardından name.com ile iletişime geçildiği ve domainlerin doğru ad sunucularına yönlendirildiği açıklandı. Frax Finance ekibi, “Tam kapsamlı bir araştırma yaptıktan sonra bu olaya neyin sebebiyet verdiğine dair yarın bir açıklama yapacaklarını söylediler.” dedi.

Frax Finance’in yönetişim platformu olan Flax Shares (FXS), son birkaç saat içerisinde yaşanan gelişmelerin ardından CoinGecko verilerine göre %5’ten fazla değer kaybetti. 427 milyon dolarlık piyasa değeri olan token, yazım sırasında 5,71 dolardan işlem görüyor.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!