Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Donald Trump’tan Bitcoin İçin Çığır Açıcı Açıklamalar: Beyaz Saray’da Destekleyecek!

ABD’nin eski başkanı Donald Trump, geçtiğimiz gün bir grup Bitcoin madencisiyle buluştu.

Kasım ayındaki başkanlık seçimleri öncesinde kripto para dostu bir görüntü çizen Trump, başkan seçilmesi halinde Bitcoin (BTC) madenciliğini destekleyeceğini söyledi.

“Büyük Bitcoin hayranı”

Toplantıya katılanlar arasında Bitcoin madencilik firmalarından ClearnSpark ile Riot Platforms’un yöneticileri yer aldı.

CleanSpark’ın kurucularından Matthew Schultz, “Biraz önce büyük bir Bitcoin hayranı olan ve Georgia, Mississippi ve Wyoming’de CleanSpark olarak yaptıklarımızı çok seven birine rastladım” diyerek Trump ile fotoğrafını paylaştı.

Resim

Madenciliğin merkezi ABD olacak

ABD, Çin’in kripto para madenciliğini yasaklamasının ardından bu alanda öncü konuma geldi. Bitcoin madencilerinin enerji tüketimi, bazı grupların tepkisini çekti.

Donald Trump, “Biden’ın Bitcoin’e olan nefreti sadece Çin’in, Rusya’nın ve Radikal Komünist solcuların işine yarıyor. Geri kalan tüm Bitcoinlerin ABD’DE ÜRETİLMESİNİ İSTİYORUZ!!!” dedi. Trump, Bitcoin madencilerinin enerji şebekesini “stabilize etmeye yardımcı olduğunu” ekledi.

IMG_0869 (1) (1)

Trump, ayrıca Bitcoin madenciliğinin merkez bankası dijital paralarına (CBDC) karşı koruma sağlayacağını söyledi. Trump, başkan seçilmesi halinde Fed’in CBDC türünde bir dijital dolar çıkarmasını engelleyeceğini söylemişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!