verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dubai Yatırım Tokenları İçin Bir Regülasyon Çerçevesi Oluşturdu

Dubai Finansal Hizmetler Kurumu (DFSA), yatırım tokenlarının regülasyonu için yeni bir çerçeve oluşturdu.

Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre yatırım tokenları; menkul kıymet tokenı ve türev tokenı olmak üzere ikiye ayrılacak.

Bunlar; hak ve yükümlülüklerin kriptografi güvencesiyle dijital olarak temsil edildiği ve dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) veya buna benzer bir teknoloji kullanılarak ihraç edilen, transfer edilen ve depolanan menkul kıymet ya da türevleri kapsayacak.

Dubai Uluslararası Finans Merkezi bünyesinde olup da piyasaya yatırım tokenı sürmeyi, bunları alıp-satmayı, tutmayı veya ihraç etmeyi planlayan herkes, DFSA tarafından oluşturulan çerçeveye tabi olacak.

Finansal Hizmetler Kurumunun politikadan ve risk yönetiminden sorumlu ismi Peter Smith, “İnovatif firmaların Birleşik Arap Emirlikleri’nde başarıya ulaşmasını sağlayacak bir ekosistem oluşturmak hem Birleşik Arap Emirlikleri ve Dubai yönetimleri hem de DFSA için temel bir önceliktir.” dedi.

DFSA yatırım tokenları için hazırlanan çerçeveye dahil olmayan kripto paralar, utility tokenlar ve stablecoinler için de bir şablon hazırlamayı sürdürüyor.


Görsel: Dubai, Mo Ismail, görsel Koin Bülteni tarafından değiştirilmiştir
Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!