verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

E-Ticaret Devi Avalanche Entegrasyonunu Duyurdu, CEO Yorumladı: Sadece AVAX Başarabilirdi!

Milyonlarca kullanıcıya sahip e-ticaret platformu Shopify, Avalanche (AVAX) ağı ile NFT entegrasyonunu duyurdu.

Kanadalı e-ticaret devi Shopify, NFT’ler konusunda Avalanche ile entegrasyon sağladı. Shopify kullanıcıları artık Venly Shopify uygulaması ile AVAX altyapısını kullanarak NFT üretebilecek, satabilecek ve satın alabilecekler. NFT sektörünü daha geniş kitlelere ulaştırmayı amaçlayan bu adım, “minimum teknik bilgi” ile herkesi sektöre çekmeyi amaçlıyor. Satıcılar tarafından oluşturulan NFT’ler “otomatik olarak ürünlere dönüştürülüyor” ve bu ürünler vitrinlerinde sergilenebiliyor veya satın alınabiliyor.

Ava Labs’ın iş dünyasından sorumlu başkan yardımcısı John Nahas, “Entegrasyon, Avalanche NFT satışlarında ilk tasarımdan nihai dağıtıma kadarki süreci kolaylaştırıyor” ifadelerine yer verdi. Konu hakkında açıklama yapan diğer önemli isim ise AVAX kurucusu Emin Gün Sirer oldu. NFT’lerin yeni bir pazara adım attığını vurgulayan Sirer, bu adımın AVAX ağının hızı ve uygulama kolaylığı sayesinde gerçekleştiğini söyledi:

Bu, hem alıcılara hem de satıcılara fayda sağlayan ve zincirdeki NFT’lere erişimi genişleten geniş bir kitleye kapıları açar. Avalanche’ı Shopify’da NFT’leri desteklemek için en iyi ağ yapan iki önemli faktör vardır: hızlı işlem kesinliği ve uygulama kolaylığı.

Tüketicilerin hıza önem verdiğini ve ekstra bekleme süreçleriyle boğuşmak istemediklerini vurgulayan Sirer, Sadece Avalanche’ın hızı bu deneyimle boy ölçüşebilir sözlerine yer verdi. Bununla birlikte Sirer, Venly ve Avalanche entegrasyonunun hiçbir kod bilgisi veya blokzinciri bilgisi olmayan herkese hitap ettiğini belirtti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!