Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Efsanevi Analist Bitcoin’de Tepenin Gelmiş Olabileceğini Açıkladı!

Piyasa analisti ve Bollinger Bantları teknik göstergesinin mucidi John Bollinger, Bitcoin’de (BTC) tepenin gelmiş olabileceğini söyledi.

John Bollinger 6 Aralık günü Bitcoin grafiğine ilişkin bir paylaşım yapmış ve grafiğin Bollinger bantlarının üstüne çıktığını işaret etmişti.  Bollinger aynı zamanda “havanın biraz incelmeye” başladığını söyleyerek yatırımcıları uzun süredir devam eden yükselişin ardından gelebilecek olası bir düşüşlere karşı uyarmıştı.

Söz konusu gönderiden kısa süre sonra tekrardan sosyal medya yoluyla takipçilerine seslenen deneyimli isim, son yaptığı paylaşımla zirveyi bulmuş olabileceğine dair şunları söyledi.

Dün benim yaptığım gibi bir yorum yapıldığında, ZİRVE’yi işaretlemiş olma ihtimalini her zaman göz önünde bulundurmak gerekir. Hayatı ilginç kılan da budur.

Bollinger’in ilk paylaşımı esnasında Bitcoin 44 bin dolar civarındaydı. Paylaşımdan kısa süre sonra bir geri çekilme yaşayan Bitcoin, 42.820 dolara kadar düştü.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %2,2 düşüş yaşayan Bitcoin, yazım esnasında 34.271 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!