Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

El Salvador Bitcoin veya USDT Yatırımcılarına Vize ve Vatandaşlık Verecek!

Bitcoin’i (BTC) yasal para birimi ilan eden El Salvador, bin kişilik özel bir vize ve vatandaşlık programı başlattı.

El Salvador yılda bin kişiyle sınırlı olan “Özgürlük Vizesi Programı“nı başlattı. Parlak zihinlerle birlikte geleceğin ülkesini inşa etme vizyonu doğrultusunda harekete geçen Latin Amerika ülkesi, her yıl gelen başvurular arasından seçilecek bin kişiye bu program kapsamında vize ve vatandaşlık verecek.

Resmi web sitesinde yayınlanan detaylara göre El Salvador, başvuru sahiplerinin en az 1 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) veya Tether (USDT) yatırımı olması gerektiğine yönelik bir şart koşarken bunun dışında bariz şekilde belirtilen başka bir başvuru şartlı olmadı.

El Salvador, dünyada bir fark yaratmayı arzulayan 1000 kişiye özel bir ikamet daveti sunmaktadır. Başarılı başvuru sahipleri Salvador pasaportu almaya hak kazanarak bu dönüştürücü yolculuğun ayrılmaz bir parçası haline gelecek.

Başvurular halihazırda açıldı ve başvuru yapabilmek için iadesi olmayan 999 dolarlık bir ödeme yapmak gerekiyor. Program kapsamında seçilen ve vatandaşlığa hak kazanan başvuru sahiplerine incelemenin ardından bir e-posta gönderilecek ve 1 milyon dolarlık yatırım şartı teyit edilecek.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!