Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

En Büyük Stablecoin USDT’nin Üreticisi, Rezervini Açıkladı: Fazlalık Var!

Dünyanın en büyük stablecoin geliştiricisi Tether, USDT’nin değerini sabit tutmak için kullandığı rezervlerin raporunu yayımladı.

Tether tarafından yapılan açıklamaya göre şirketin rezervlerinde üçüncü çeyrekte fazladan 3,2 milyar dolarlık varlık bulunuyordu.

BDO Italy adlı denetim firması tarafından yapılan incelemeye göre şirketin rezervlerinde 30 Eylül itibarıyla 86,4 milyar dolar değerinde varlık; buna karşın 83,2 milyar dolar değerinde yükümlülük bulundu.

Şirketin rezervinin büyük bir kısmını 56,6 milyar dolar ile ABD tahvilleri, 8,23 milyar dolar ile para piyasası fonları, 8,2 milyar dolar ile gecelik ters repo işlemleri oluşturuyor.

Tether, ayrıca rezervlerinde 1,6 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) tutuyor.

Tether, geçtiğimiz aylar içerisinde rezervinin genel görünümünde büyük değişiklikler yaptı. Şirket, güvenlik kaygısı sebebiyle rezervindeki finansman bonolarının değerini 30 milyar dolardan sıfıra kadar düşürdü.

Ancak şirketin rezervinde hala 5,2 milyar dolar değerinde teminatlı kredi bulunuyor. Tether, bunları 2023’te rezervinden tamamen çıkarma planı yapmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!