verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

EOS Geliştirici Şirketi ve CEO’sundan Kripto Bankasına Yatırım: En Büyük Hissedar Oldular

En eski blockchain projelerinden biri olan EOS’un (EOS) geliştiricisi Block.One, dijital varlık odaklı yatırım bankası Silvergate’in %7,5 hissesini alırken Block.One CEO’su Brendan Blumer ise şirkete ait hisselerin %9,3’ünü satın aldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan belgelere göre Block.One’ın CEO’su Brendan Blumer, 16 Kasım’da Silvergate’in 2,9 milyon hissesini satın alarak şirketin %9,3’üne sahip oldu. Bununla birlikte Block.One‘da şirket bünyesine dahil etmek üzere Silvergate hisselerinin %7,5’ini satın aldı.

FactSet tarafından sunulan istatistiklere göre söz konusu satın alma işlemi Blumer’i Silvergate’in en büyük hissedarı yaptı. Kayıtlara göre Blumer 2.934.537 hisse satın alırken Block.One 2.363.186 hisse satın almış oldu.

Block.one şirketi tarafından yapılan bir basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Silvergate’in mevcut hisse senedi fiyatlarının güçlü bilançolarını, stratejik konumlarını veya pazara meydan okuyan büyüme yörüngelerini doğru bir şekilde yansıtmadığına ve bu nedenle benzersiz bir yatırım fırsatı sunduğuna inanıyoruz. Yeni bir pasif hissedar olmaktan heyecan duyuyoruz.

Block.One tarafından yapılan alım işleminin ardından kısa bir süre sonra Silvergate’in hisselerinde yaklaşık %8 oranında bir artış görüldü. FTX’in iflasının ardından durumdan etkilenen Silvergate’in hisselerinde kayda değer düşüşler yaşanmış ve adeta bir kriz atmosferi oluşmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!