Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Esrarengiz 3 Bitcoin Balinası 6 Yıl Sonra Harekete Geçti: 230 Milyon Dolarlık Transfer!

Yaklaşık 6 yıldır uykuda olan 3 Bitcoin (BTC) balinası, kısa süre önce 230 milyon dolar değerinde BTC hareket ettirdi. 

On-chain verilerine göre 3 farklı Bitcoin balinası 6 yıllık hareketsizliğin ardından uyandı. Balinalar 1 Kasım TSİ 21.45 sularında, ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz kararını açıkladığı saatlerde harekete geçti. Söz konusu cüzdanlar toplamda 230 milyon dolar değerinde 6.500 Bitcoin’i yeni adreslere aktardı. Bu yeni adresler, herhangi bir kripto para borsasına ait değil bireysel adresler olarak kayıtlara geçti.

Habere konu olan 3 balina cüzdanındaki tüm Bitcoinler 5 Kasım 2017’de bu cüzdanlara aktarılmıştı. O tarihten beri sessizce bekleyen balinaların neden harekete geçtiğine dair ise net bir kanıt bulunmuyor. Yine de Bitcoinlerin borsalara değil de yeni cüzdanlara aktarılmış olması güvenlik endişesiyle yapılmış rutin bir transfer olabileceği düşünülüyor.

Özellikle son aylarda uzun süredir hareketsiz bekleyen birçok Bitcoin ve Ethereum (ETH) balinası benzer şekilde uykudan uyanarak transfer işlemi gerçekleştirmişti.

Son olarak geçtiğimiz eylül ayında 6 yıldır hareketsiz bekleyen bir balina 57,1 milyon dolarlık Bitcoin’i hareket ettirmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!