Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Balinaları Düşüş Esnasında Suya İnerek Devasa Alımlar Yaptı!

Kripto para piyasasında yaşanan düşüşü fırsat bilen balinalar, yüklü miktarda Ethereum (ETH) alımı yapmaya başladı.

Kripto para piyasası durgun bir hafta sonunun ardından kırmızı bir pazartesiye uyandı. Yaşanan düşüşleri fırsat olarak gören balinalar ise Ethereum almak için kolları sıvadı.

On-chain analiz platformu Lookonchain tarafından aktarılan verilere göre sadece 22 Ocak günü 64,5 milyon dolar değerinde 26.841 ETH alımı gerçekleştirildi.

0x55C1” isimli bir balina cüzdanı günün erken saatlerinde kripto para borsası Binance aracılığıyla 18,7 milyon dolar değerinde 7.779 ETH alımıyla öne çıktı.

0xDa17” ve “0x278f” isimli ve muhtemelen aynı kişiye ait olduğu düşünülen iki farklı cüzdan ise Bitfinex üzerinden toplamda 19,4 milyon dolar değerinde 8.077 ETH alımı yaptı.

Yine bir başka tekil kullanıcıya ait olan “0x5a11” isimli bir kripto para cüzdanı, 7,8 milyon dolar değerinde 3.228 ETH’yi tek seferde Binance’den kendi cüzdanına çekti.

Günün dikkat çeken alımları ise henüz yeni açılmış 6 farklı cüzdandan geldi. Bu 6 yeni cüzdan, Binance ve Kraken aracılığıyla 18,7 milyon dolar değerinde 7.756 ETH satın aldı.

Kısa süre içerisinde yapılan bu yüklü alımlar, bazı balinaların yükseliş yönlü beklentisini koruduğu ve bu yaşanan düşüşleri sadece bir düzeltme olarak gördüğü şeklinde yorumlandı.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %4,1 değer kaybeden Ethereum, yazım esnasında 2.370 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!