Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Balinasından On Milyonlarca Dolarlık Stratejik Hamleler: Boğa Hazırlığı Mı?

Ethereum balinası 10 milyon Tether (USDT) borç alarak yaptığı stratejik hamleler ile sahip olduğu ETH miktarını büyük ölçüde artırdı. 

On-chain analitik platformu EmberCN 4 Eylül tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, yaklaşık 20 milyon dolar değerinde Ethereum’u (ETH) bulunan bir balinanın son sermaye verimlilik stratejisini paylaştı.

Balina, verilen bilgilere göre 18,3 milyon dolar değerindeki 11.200 ETH’yi 9.839 Staked Ethereum’a (stETH) çevirdi ve merkeziyetsiz finans (DeFi) devi Maker’a teminat olarak yatırdı. Ethereum balinası bu teminat karşılığında Maker’dan 10 milyon adet Tether (USDT) borç aldı.

Balina daha sonra borcun tamamıyla 1,644 dolar maliyetle 6.081 stETH alımı yaptı. Yaptığı alım sonucunda Maker’a teminat olarak yatırdığı varlıklar da hesaba katılınca balinanın toplam Ethereum varlığı 30 milyon doların üzerine çıktı.

EmberCN, balinanın geçmişte de benzer şekilde yatırım amacıyla borçlanma yoluna gittiğini söyledi. Balinanın yaptığı işlem, bir tür manuel kaldıraç olarak nitelendirildi. Kripto para piyasası, balinanın yaptığı işlemi boğa piyasasına hazırlandığı yönünde bir işaret olarak değerlendirdi.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,1 değer kaybeden Ethereum, yazım itibariyle 1.632 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!