Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Fiyat Hareketlerini Önceden Tahmin Etmenin Yeni Yolu Keşfedildi!

Son verilere göre Ethereum’un paydaşları gelecekteki fiyat performansına yönelik ipuçları sunuyor. 

On-chain veri platformu Santiment tarafından yayımlanan makaleye göre Ethereum’un önemli paydaşlarının verileri gelecekte fiyat performansı ile ilgili bazı sinyaller veriyor.

Makalede Chainlink, Polygon veya Bitcoin’in balinalarının davranışlarını incelemek piyasa tahmini için faydalı olsa dahi Ethereum için durum daha farklı işlediği belirtildi. Ethereum’u birçok kişinin DeFi alanında ve NFT alım-satımı için kullandığı ifade edilirken kullanım alanlarının çok olmasının balina transferlerinin ayrışmasında zorluklar çıkarabileceği vurgulandı.

Santiment’e göre bu durum da piyasanın trendini anlamakta güçlük çıkarabiliyor.

Lido DAO aracılığıyla stake edilen Ethereumlar karşılığında verilen Wrapped Staked Ethereum (wstETH), Ethereum fiyatında belirleyici bir rol oynayabiliyor.  Rapora göre son bir yıl içerisinde 100 ila 10 bin wstETH tutan cüzdanların yüzdesine yönelik artış ve azalışlar fiyat hakkında bazı fikirler verebiliyor. Benzer bir şekilde Rocketpool’un rETH’si de aynı şekilde ilerliyor. Enlarged

Cüzdanlarda şubat ayında yaşanan düşüş paralel olarak fiyatta da geri çekilme meydana getirmişti.

Santiment şu ifadelerle konuya açıklık getirdi:

wstETH ve rETH sahiplerini analiz etmenin başlıca faydalarından biri, gürültüyü filtrelemeyi kolaylaştırmasıdır. Ethereum ekosisteminde, birçok işlem doğrudan piyasa spekülasyonuyla bağlantılı değildir. Bu wrapped ve staked tokenlere odaklanarak fiyat tahminlerine dayalı kararlar alabilen ve bu tokenları yönlendirme yeteneğine sahip yatırımcıların, kararlı ve stratejik yatırımlarını daha net bir şekilde tanımlayabiliriz.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!