Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Fiyatında 4 Bin Dolar Yükselişi İçin Kurumsal Veriler Bu Tarihi Gösteriyor!

Opsiyon piyasasındaki veriler Ethereum (ETH) için 4.000 doları işaret ediyor.

Dünyanın en büyük kripto para opsiyon piyasası Deribit üzerindeki Ethereum verileri yatırımcıları heyecanlandırdı. Söz konusu verilere göre opsiyonlar ağırlıklı olarak 4.000 dolar seviyesinde kümelenirken vade sonu tarihi Haziran 2024 olarak kayıtlara geçti.

Bu veriler, opsiyon sahibi yatırımcıların hazirandan önce Ethereum fiyatının 4 bin dolar veya üzerine yükseleceğine dair net beklentisini gözler önüne sermiş oldu.

Deribit Baş Ticari Sorumlusu Luuk Strijers The Block’a verdiği demeçte, mayıs ayında gerçekleşmesi ihtimal dahilide olan spot Ethereum ETF onayının yatırımcıların beklentisini bu yöne çektiğini işaret etti:

Deribit verilerinden de görebileceğiniz gibi, 4.000 dolardaki talep, hem Haziran hem de Eylül vadelerinin en büyüğüdür. Mayıs ayı vadesi henüz işlem görmüyor, bu nedenle eter için yalnızca Haziran ve Nisan aylarına bakabiliriz. Yatırımcılar Ethereum opsiyon sözleşmelerini 23 Mayıs tarihini göz önünde bulundurarak ayarlıyor gibi görünüyor.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %4,1 yükseliş sergileyen Ethereum, yazım esnasında 2.522 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!