Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum İçin Onay Beklentilerine Rağmen Bitcoin’in Galip Geleceği Düşünülüyor!

Kripto para piyasasındaki vadeli işlem verilerine göre yatırımcılar, önümüzdeki süreçte Bitcoin’in (BTC) Ethereum’dan (ETH) daha iyi performans göstermesini bekliyor.

Kripto para odaklı varlık yönetimi firması Blofin tarafından sunulan veriler, yatırımcıların Bitcoin ağırlıklı tercihini gözler önüne serdi. Vadeli işlemler piyasaları üzerinde alınan pozisyonları analiz eden Blofin cephesi, önümüzdeki süreçte Bitcoin’in Ethereum’a karşı daha iyi bir performans sergileyeceğine yönelik beklentinin daha ağır bastığını ortaya koydu.

Konu hakkında açıklamada bulunan Blofin analisti Griffin Ardern, ETH/BTC paritesindeki güçsüz yapıyı referans alarak yatırımcıların geleceğe dönük beklentisine dair önemli bir yorumda bulundu:

ETH/BTC üzerinde aşağı doğru bir eğilim devam ediyor. Bu da yatırımcıların Ethereum’un zaman geçtikçe Bitcoin’den daha zayıf performans göstermesini bekledikleri anlamına geliyor. Bu, yatırımcıların BTC’nin performansı konusunda nispeten daha yükselişte olduğunu gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl boyunca gerçekten Bitcoin’e karşı kötü bir performans sergileyen Ethereum, özellikle spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) beklentilerinin gölgesinde kaldı. ETH/BTC paritesi 2021’den gelen bir hattın diplerinde gezinmeye devam ederken yatırımcıları henüz Bitcoin’den Ethereum’a kaydıracak önemli bir haber akışı sağlanamadı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Bitcoin’in aksine Ethereum’u halen daha bir menkul kıymet olarak nitelendiriyor ve bu durum spot Ethereum ETF’lerinin önünde önemli bir engel olarak görülüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!