Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Kurucusunun Takibindeki Altcoin Dünya Devinin Anlaşması ile Sert Yükseldi!

Ethereum (ETH) tabalı Web3 alan adı hizmeti Ethereum Name Service (ENS), hizmetlerini genişletmek için GoDaddy ile anlaşmaya vardı.

Ethereum Name Service (ENS) ve dünyaca popüler internet alan adı kayıt şirketi GoDaddy, kullanıcıların internet alan adlarını ENS adreslerine ücretsiz olarak bağlamalarına olanak tanıyan bir anlaşma imzaladı. Bu sayede kullanıcılar uzun ve karmaşık kripto cüzdan adresleri yerine akılda kalıcı alan adlarını kullanabilecekler.

Anlaşma şimdilik sadece Ethereum adreslerini destekliyor ancak ileride diğer kripto zincirlerini de kapsayacak şekilde genişletilecek.

ENS’nin kurucusu Nick Johnson, CoinDesk’e konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Beyonce, Beyonce.xyz’nin sahibi ve artık sadece GoDaddy sayfasına girip adresinizi girerek bir cüzdan oluşturabilir. Artık Beyonce.xyz tüm niyet ve amaçlar için onun cüzdan tanımlayıcısıdır. Şu anda bu entegrasyonu Ethereum adresinizi ayarlamak için kullanabilirsiniz, ancak ileride, metin kayıtlarını ayarlamak için tüm zincirlerin adresleri için bunu yapmak mümkün olmalıdır, böylece .xyz veya .com, Web3 profilinizi oluşturabilirsiniz.

Ethereum kurucularından Vitalik Buterin kısa süre önce yaptığı bir sosyal medya paylaşımında, ENS’nin önemine işaret etmişti.

CoinGecko verilerine göre haber akışının etkisiyle yükselişe geçen ENS, %6,7’lik yükselişle 18,1 dolar seviyesinden 19,27 dolara ulaştı. ENS yazım esnasında 19,1 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!