Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum, Kurumsal Yatırımcılardan Rekor İlgi Görüyor: Yarım Milyarı Geçmek Üzere

Kurumsal kripto para yatırımcılarının işlem yaptığı Chicago Emtia Borsasında (CME) Ethereum için yeni bir rekor gelebilir.

The Block verilerine göre CME borsasındaki Ethereum opsiyon açık pozisyonlarının değeri, bu ay şimdiden 468 milyon dolara ulaştı. Şubat ayının son vade dolum günü olan 23 Şubat’a ise hala neredeyse iki hafta süre var.

Açık pozisyonların değeri, şimdiden ocak ayı boyunca kaydedilmiş toplam 385 milyon dolar sayısını geride bıraktı. Aralık ayındaki 510 milyon dolar seviyesi aşılırsa Ethereum için yeni bir rekor kırılmış olacak.

Bitfinex analistleri, geçen ay Ethereum vadeli işlem sözleşmelerinde kayda değer bir hareketlilik yaşandığını tespit etti. Analistler, “CME’deki vadeli Ethereum sözleşmelerinin işlem hacmi, ocak ayında Ethereum ETF’lerinin onaylanabileceği yönündeki spekülasyondan dolayı %15,6 büyüdü.dedi.

ABD’deki Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasından sonra BlackRock ve Franklin Templeton dahil olmak üzere birkaç ihraççı, spot Ethereum ETF’si kurmak için harekete geçti. Ethereum, günlük bazda %7,3 değer kazandı ve 2 bin 674 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!