Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Onayı İçin Sona Doğru: Dev Şirketler Kritik Güncelleme Yaptı!

Dev şirketler spot Ethereum (ETH) borsa yatırım fonu başvurularında güncellemeye gitti.

Olası spot Ethereum ETF’ine sayılı günler kala dev şirketler S-1 dosyalarında güncelleme yaptı. Dosyalarda yapılan güncellemede, ETF katılım ücretleri ve tohum yatırım açıklamalarına yer verildi.

Başvurusunu güncelleyen şirketler arasında BlackRock, Invesco Galaxy, VanEck, Franklin Templeton, Grayscale Investments ve 21Shares yer aldı.

Bitcoin’den daha düşük ücretler

Konu hakkında açıklamada bulunan Bloomberg’in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, spot Ethereum ETF’lerine katılım ücretlerinin Bitcoin ETF’leri kadar düşük hatta bazı şirketler tarafından sunulan oranın Bitcoin fonlarından daha düşük olduğunu kaydetti:

VanEck de dahil oldu ve onların ücreti de %0,20 olacak, ki bu oldukça düşük, Franklin’in %0,19’u civarında. BlackRock üzerinde en azından 30bps’nin altında kalması için bir miktar baskı yaratıyor. Şimdiye kadar Ethereum, Bitcoin kadar düşük veya hatta daha düşük ücretler olacak gibi görünüyor.

SEC, geçtiğimiz ay Ethereum ETF’lerine ilişkin 19-4b dosyalarını onaylamıştı. Nihai onay ve alım-satım işleminin açılması için S-1 dosyalarının da onaylanması gerekiyor. Analistler bu onayın 2 Temmuz günü geleceğini düşünüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!