Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Topluluğunu Şaşkına Çeviren 4,5 Milyonluk Gizemli ETH Yakımı: Neler Oluyor?

Bir Ethereum yatırımcısı milyonlarca dolar değerinde ETH’yi yakım adresine göndererek gündem yarattı.

Kimliği bilinmeyen ama Ethereum Name Services (ENS) adı nd4.eth olan bir Ethereum yatırımcısı, 26 Temmuz tarihinde yakım adresine yaklaşık 4,5 milyon dolar değerinde 2.500 ETH göndererek şaşkınlık yarattı.

Yatırımcının milyon dolarlarca Ether’i yakım adresi olarak bilinen bilinen işlevsiz bir cüzdana göndermesinin arkasındaki sebep ise netlik kazanmadı. Bazı kripto para yatırımcıları yapılan bu işlemin Ethereum arzında bir azalma sağladığını ve beraberinde bir “yakım akımı” doğurabileceğini öne sürdü.

On-chain analiz platformu Lookonchain, yakım işlemi ile gündeme gelen şahsın halihazırda 1,84 milyon dolar değerinde 34.287 GMX ve 1,43 milyon dolar değerinde 311.003 Gains (GNS) varlığa sahip olduğunu gözler bildirdi. Anonim şahıs bununla birlikte 4,5 milyon dolarlık ETH yakım işleminin ardından 1,5 ETH, 34,9 GMX ve 600 GNS olmak üzere 7 bin dolarlık ufak bir yakım işlemi daha gerçekleştirdi.

Konu hakkında yorumda bulunan merkeziyetsiz sigorta protokolü Wildcat Protocol’ün yaratıcısı Laurence Day, 4,5 milyon dolarlık Ether yakımının önemine değindi:

Bu sabah uyanıp nd4.eth’ye ultrason parası anlatısına katkıda bulunduğu için teşekkür etmediyseniz, burada ne elde etmeye çalıştığınızı uzun uzun düşünmenizi istiyorum.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!