Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Vakfı Mevcut Fiyattan Milyon Dolarlık Satış Yaptı!

Ethereum Vakfı yaklaşık 1,6 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) satışı yaparak dikkat çekti.

Kripto para piyasası haftaya kırmızı başlarken Ethereum Vakfı’ndan satış geldi. On-chain verilerine göre “0xd7c1f4” isimli vakıf cüzdanı, 22 Ocak TSİ 12.00 sularında Cow Protcol aracılığıyla ortalama 2.406 dolar fiyattan 700 ETH sattı.

Toplamda 700 ETH’i 1,648 milyon DAI ile değiştiren Ethereum Vakfı, bu varlıkları ekosistem ve proje ödemeleri için kendinde tuttu. Söz konusu satış her ne kadar çok büyük bir miktar olmasa da yatırımcılar arasında tedirginlik yaratmaya yetti.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin geçtiğimiz dönemde yaptığı bir açıklamasında, şimdiye kadar kişisel kullanımı için hiç Ethereum satmadığını belirtmişti. Buterin yapılan bütün satışların ekosistem güçlendirme ve bağış çalışmalarında kullanıldığını vurgulamıştı.

Haftaya kötü başlayan Ethereum, satışın ardından düşüş yönlü ivmesini hızlandırdı. CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %4,3 değer kaybeden Ethereum, yazım esnasında 2.370 dolardan işlem görüyor.

Halihazırda 4 saatlik MA200 desteğinde tutunmaya çalışan Ethereum’da son 24 saat içerisinde 34 milyon dolarlık long (uzun) yönlü vadeli işlem pozisyonu tasfiye edildi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!