Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum’daki Bu Gelişmeye Dikkat: İflas Eden Şirket Pay Dağıtacak

İflas eden kripto para kredi şirketi Celsius Network, alacaklıların paylarını dağıtabilmek için stake ettiği Ethereum’ları (ETH) geri çekecek.

Celsius tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamaya göre bu “kayda değer” gelişmenin önümüzdeki birkaç gün içerisinde yapılması planlanıyor.

Şirket, Ethereum ağında staking yaparak elde ettiği gelirleri, yeniden yapılandırma sürecindeki masraflarını karşılamak için kullanacak.

Yapılan açıklamada, “Önümüzdeki birkaç gün içerisinde olacak bu kayda değer unstaking hareketliliği, alacaklılara zamanında dağıtım yapılabilmesi için ETH’lerin kilidini açacak.” dendi.

Celsius, uzlaşma programının onaylanmasının ardından gerekli şartları karşılayan kullanıcıların alacaklı olduğu kripto paraların %72,5’ini çekmesine imkan vermeye başlamıştı.

Celsius Network, geçen yıl kripto para piyasasında yaşanan olayların ardından bir likidite kriziyle karşılaşıp, para çekme işlemlerini durdurmuş ve Temmuz 2022’de iflas başvurusunda bulunmuştu.

Dolandırıcılık iddialarıyla tutuklanan ve kefaletle serbest kalan şirket kurucusu Alex Mashinsky’nin duruşması 17 Eylül’de görülecek.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!