Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Fenomen Analist Bitcoin İçin Mevcut Formasyonu Çizdi, Yükselişi İşaret Etti!

Sosyal medya fenomeni “Carl From The Moon” Bitcoin (BTC) grafiğinde oluşan formasyona işaret ederek yaklaşık 2 bin dolarlık fiyat artışı yaşanabileceğini öne sürdü.

Carl From The Moon 20 Haziran tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, Bitcoin 4 saatlik grafiğinde oluşan Ters Omuz Baş Omuz (TOBO) formasyonuna işaret ederek formasyonun onaylanması halinde Bitcoin’de %7’den fazla bir yükseliş yaşanabileceğini ima etti.

Resim

Formasyon kurallarına göre Bitcoin’in 27.200 dolar seviyelerinin üzerinde yapacağı bir kapanışla onaylanacak TOBO, 29.170 dolar seviyelerine kadar ivmeli bir şekilde yükselişi tetikleyebilir.  Ancak fiyatın yaklaşık 27.200 dolar seviyesinde bulunan “boyun” seviyesini kırdıktan sonra yeniden bu seviyeye doğru bir geri çekilme yaşadıktan sonra hedefine doğru gitmesi de ihtimaller dahilinde yer alıyor.

Analistin hedef olarak gösterdiği 29.200 dolarlık hedef bölgesi halihazırda Bitcoin için direnç bölgesi olarak çalışıyor.

Öte yandan fiyatın sağ omuz seviyesi olarak belirlenen 26.255 dolar seviyesini aşağı doğru kırması halinde formasyonun geçersiz olacağına dikkat çekilirken bu senaryoda Bitcoin’in 25.570 – 25.150 dolar seviyeleri arasından destek araması bekleniyor.

Coingecko verilerine göre son 30 gün içerisinde %0,8 değer kaybeden Bitcoin, son 24 saat içerisinde %1,1 değer kazanarak yazım itibariyle 26.692 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!