Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FIFA Tercihini Ethereum Rakibi Altcoin’den Yana Yaptı: Dünya Kupası NFT’leri Geliyor!

Uluslararası futbol organizasyonu FIFA, 2026 Dünya Kupası finaline bilet alma şansı tanıyacak NFT koleksiyonunu Polygon (MATIC) ağında hayata geçirmeye hazırlanıyor.

The Block tarafından sunulan habere göre FIFA bu hafta içerisinde yeni NFT koleksiyonunu OpenSea üzerinde piyasa süreceğini duyurdu. Yapılan açıklamada 1.000 parçadan oluşacak bu koleksiyonun 2026 Dünya Kupası finaline bilet alma yolunda büyük bir şans sağlayacağına yer verildi.

Söz konusu NFT koleksiyonu Polygon ağında faaliyet gösterecek. Yapılan açıklamaya göre ilk etapta 100 adet NFT satışa sunulacak. Ardından piyasaya sürülecek 900 parça ile koleksiyon 1.000’e tamamlanmış olacak:

İlk olarak 100 dijital koleksiyon ürünü satışa sunulacak  ve 2026 FIFA Dünya Kupası final bileti alma şansı sunan en nadir koleksiyon ürünlerini içerecek. Polygon ağında toplam 900 dijital koleksiyon parçası daha çıkarılacak ve OpenSea platformunda kullanıma sunulacak.

FIFA ayrıca Modex’in, halihazırda birkaç futbol markalı koleksiyon çıkarmış olan dijital koleksiyon platformunun “stratejik yönetimini” devralacağını duyurdu.

Modex CEO’su Francesco Abbate konuyla ilgili yaptığı açıklamada taraftarlar ve futbol kulüpleri arasında etkileşim yaratmanın önemine yer verildi:

Dijital koleksiyonlar, taraftarların favori oyuncuları, takımları ve sevdikleri oyunla etkileşime girme yollarını artırıyor ve bu hedefi gerçekleştirme konusunda FIFA’yı desteklemekten onur duyuyoruz

FIFA geçtiğimiz yıl da benzer bir NFT koleksiyonu çıkarmış ve Algorand’ı (ALGO) tercih etmişti. Fakat süreç içerisinde birçok şirket gibi FIFA’da Polygon ağıyla çalışmayı tercih etti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!