Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FTX Kurucusu Sam Bankman-Fried Dolandırıcılık Davasında İfade Verecek!

İflas eden kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF) mahkeme jüri üyelerinin karşısına çıkarak ifade verecek.

ABD’de tutuklu yargılanan SBF, perşembe günü mahkeme jüri heyetinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. SBF’nin avukatları tarafından yapılan açıklamaya göre FTX’in kurucusu dolandırıcılık davasında doğrudan jüri üyelerine hitap edecek.

SBF, toplamda 12 jüri üyesi ve 6 yedek üyeye karşı açıklamalarda bulunarak kendisinin dolandırıcılık yapmadığını ve yönetici arkadaşlarına fonların kötüye kullanılması için komplo kurmadığını kanıtlamaya çalışacak.

Avukatlar ayrıca New York merkezli finans kuruluşu PF2 Securities üyesi Joseph Pimbley’i Bankman-Fried lehine tanıklık etmesi için çağırmayı planlıyor.

Söz konusu ifadenin cuma günü çapraz sorgu yapılmadan önce tam bir gün boyunca süreceği belirtildi.

Geçtiğimiz haftalarda FTX’in yan kuruluşu Alameda Research CEO’su Caroline Ellison ve eski FTX yetkilileri Nishad Singh, Ryan Salame ve Gary Wang gibi isimler SBF’nin aleyhinde ifadelerde bulunmuştu.

Lehte açıklamada bulunan bu sanıklar kendi işledikleri çeşitli suçları kabul etmiş ve SBF’nin FTX’in iflasındaki asıl tetikleyici güç olduğuna dair çeşitli iddiaları öne sürmüşlerdi. Söz hakkı şimdi SBF’ye geçti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!