Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FUD Token İçin Yoğun İlginin Ardından 18 Milyonluk Token Yakımı

İflas eden kripto borsası FTX kulanıcılarının borçları anlamına gelen FTX’s Users’ Debt (FUD) aşırı rağbet görünce yönetişim birimi DebtDAO, 18 milyon token için yakım kararı aldı.

Yakın geçmişte piyasaya sürülen ve FTX alacaklıların borçlarının değeriyle eş hareket edeceği belirtilen FUD tokenlar satışa sunulduktan kısa bir süre sonra aşırı taleple karşılaşarak 200 dolara kadar yükselmişti. Bu durumun üzerine token’ın yönetişim birimi, FUD’ın aşırı değerlenmesi sonucunda gerçekçi bir değer ifade etmesi gerektiğini savundu.

DebtDAO varlığın toplam adil piyasa değerine göre fiyatının 1 doların altında seyretmesi gerektiğini öngördüğünü ancak aşırı talep nedeniyle gerçekçi değerin oldukça dışına çıkıldığını dile getirdi. DAO toplam piyasa değerinin uygun görülen seviyelere tekrar çekilmesi amacıyla 7 Şubat tarihinde 18 milyon FUD token’ın yakılacağını belirtti.

Huobi konu hakkında yaptığı açıklamada, yakımdan sonra piyasada toplamda 2 milyon FUD token kalacağını açıkladı. Borsa FUD fiyatının 1 ila 10 dolar arasında dalgalanmasının öngörüldüğünü de açıklamalarına ekledi.

Geçtiğimiz günlerde FUD’un Huobi’de listelenmesi üzerine Huobi Danışma Kurulu Üyesi Justin Sun, kullanıcılar tarafından yoğun eleştirilere maruz kalmıştı. Ayrıca projenin menkul kıymetler yasasını ihlal edeceği de yöneltilen yasal eleştiriler arasında yer almıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!