Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Grayscale Kripto Para Fonlarında 2 Altcoin’in Üstünü Çizerken Yerine Yenilerini Ekledi!

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticilerinden Grayscale, kripto para fonunda dikkat çeken bir altcoin değişikliğine imza attı.

Fox Business muhabiri Eleanor Terrett, 6 Ocak tarihli gönderisinde, Grayscale’in Digital Large Cap Fonunda önemli bir değişikliğe gittiğini belirtti.

Terrett tarafından Grayscale bilanço raporuna dayandırılarak aktarılan verilere göre şirket, üç aylık yeniden dengeleme sonrasında portföyüne Ripple (XRP) ekledi ve karşılığında Polygon’u (MATIC) çıkardı.

Eleanor Terrett konu hakkındaki paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Üç ayda bir yapılan yeniden dengelemenin ardından Grayscale, yatırımcılara kripto para piyasasının büyük sermaye kapsamına girme olanağı sağlamayı amaçlayan Digital Large Cap Fonu’na XRP’yi ekledi.

Öte yandan Grayscale’in merkeziyetsiz finans (DeFi) fonunda da değişiklikler yaşandı. Şirket DeFi fonundan Curve’yi (CRV) çıkardı ve yerine Aave (AAVE) ekledi. Yeni DeFi sepetinde Uniswap, Lido DAO (LDO), MakerDAO (MKR), AAVE ve Synthetix (SNX) yer aldı.

Grayscale’e ait söz konusu fonda 4 Ocak 2024 itibariyle %69,15 Bitcoin (BTC), %21,90 Ethereum (ETH), %3,65 Solana (SOL), %2,54 XRP, %1,62 Cardano (ADA) ve %1,14 Avalanche (AVAX) yer alıyor.

Fakat şirkete ait bir diğer fon olan GSCPxE’de halen daha MATIC bulunuyor. Bu söz konusu fon, %44,54 SO, %19,77 ADA, AVAX %13,89, %9,75 DOT, %8,25 MATIC ve %3,80 ATOM’dan oluşmaktadır.

Kripto para piyasasının ekim ayından bu yana yaşadığı kayda değer yükselişler sırasında çok başarılı bir performans sergileyemeyen Ripple’ın Grayscale’in bu fonuna dahil edilmesi yatırımcılar tarafından olumlu karşılandı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!