Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Grayscale’in Bitcoin Transferleri Giderek Azalıyor: 4.450 BTC Taşıdı!

Grayscale, spot Bitcoin ETF’inden bugüne işlemlerine devam ederken yine 4.450 Bitcoin transfer etti. 

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticilerinden Grayscale, ABD borsaları açılmadan önce yine Coinbase’e ve anonim cüzdanlara Bitcoin (BTC) taşıdı. On-chain analitik platformu Arkham Intelligence verilerine göre Grayscale, yaklaşık 190 milyon dolar değerinde 4.450 BTC transferi gerçekleştirdi.

Grayscale’in transfer gerçekleştirdiği adreslerin 1.786 BTC’si Coinbase Prime olarak kayıtlıyken yaklaşık 2.665 tanesi BTC gönderilen cüzdanlar anonim olarak görünüyor. Bu cüzdanların Grayscale’in yeni saklama adresi ya da Coinbase Prime’a ait olduğu tahmin ediliyor.

Grayscale’in Bitcoin fonu GBTC’nin spot Bitcoin ETF olması için onay almasının ardından 11 Ocak tarihinde borsalarda işlem görmeye başlamıştı. Grayscale bunun üzerine GBTC’de yaşanan çıkışlara yönelik elindeki Bitcoinleri o günden beri Coinbase’e taşıyor.

Transferlerin az miktarda gerçekleşmesi dün olduğu gibi bugün fiyatta bir etki etmedi. Bunun sebebi olarak geçtiğimiz saatler içerisinde açıklanan ABD Tarım Dışı İstihdam verisi sonrası yaşanan düşüş olduğu düşünülüyor.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin, yazım esnasında 42.699 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!