Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Güney Koreli Dev Borsadan İki Yeni Coin Listelemesi Geldi: Fiyatlarda Artış Var!

Güney Kore’nin en büyük 2. kripto para borsası Bithump, iki yeni altcoin listelemesi gerçekleştirecek. 

Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) işlemlerinin altcoin hacimlerinin gerisinde kaldığı Güney Kore’nin dev borsası Bithumb’dan Brett (BRETT) ve Taiko (TAIKO) için listeleme haberi geldi.

Bithumb’ın 9 Temmuz tarihinde resmi web sitesi üzerinden yaptığı duyuruya göre BRETT ve TAIKO, bugün TSİ 12.00’da borsada listelenecek. 

Borsa tarafından yapılan bildiride, BRETT yatırma işlemlerinin yalnızca Base ağı, TAIKO yatırma işlemlerinin yalnızca Taiko ağı için açık olacağı belirtildi. Bithumb ayrıca başka ağlardan transfer yapılmaması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Meme coin projesi Brett ve Ethereum layer-2 coin’i Taiko’nun Güney Kore Wonu (KRW) paritesinde işleme açılacağı ifade edilirken söz konusu listeleme işleminin ardından yatırımcılar, BRETT/KRW ve TAIKO/KRW işlem çiftlerinde alım-satım yapabilecek.

CoinGecko verilerine göre Bithumb’dan gelen listeleme haberi BRETT’de %14’lük yükseliş yönlü bir harekete yol açarken TAIKO da benzer bir performans sergileyerek %12 yükseldi. Yazım esnasında TAIKO, 2,29 dolardan BRETT ise 0,126 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!